Pożegnanie ŚP. Pana Zdzisława Borosa

20 kwietnia 2011 r. w Kościele parafialnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na zawsze pożegnaliśmy ŚP. Pana Zdzisława Borosa – związanego z naszą Uczelnią przez ponad pół wieku – od roku 1946, wspaniałego, niezwykłego Kierownika Dziekanatu Wydziału Lekarskiego w latach 1971–1996.

W nabożeństwie żałobnym uczestniczyły Władze Uczelni z Rektorem prof. Markiem Krawczykiem, Prorektorem dr. hab. Sławomirem Nazarewskim, którzy w imieniu społeczności akademickiej naszej Uczelni złożyli wieniec kwiatów. W imieniu I Wydziału Lekarskiego Pana Kierownika żegnali Dziekan prof. Mirosław Wielgoś, Prodziekan prof. Barbara Górnicka i Kierownik Dziekanatu mgr Joanna Kwiatkowska.

We Mszy świętej, którą odprawił Proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej ks. Tadeusz Aleksandrowicz, wzięło udział wielu obecnych i byłych pracowników Uniwersytetu, którzy przez lata współpracowali z Panem Kierownikiem.

Zmarłego w imieniu Władz, Senatu, studentów i całej społeczności akademickiej pożegnał Rektor prof. Marek Krawczyk. „Dzisiaj towarzyszymy w ostatniej drodze wspaniałemu, niezwykłemu Kierownikowi Dziekanatu Wydziału Lekarskiego w latach 1971–1996. Ten Dziekanat stał się Jego drugim domem, a współpracownicy Jego drugą rodziną. Te uczucia były odwzajemniane przez osoby związane z Wydziałem Lekarskim i całą Uczelnią. Pan Zdzisław był i pozostanie dla nas Kimś bliskim. Pan Kierownik cieszył się uznaniem i zaufaniem Władz Rektorskich i Dziekańskich wielu kadencji. Przedwczoraj podczas posiedzenia Senat Uczelni złożył Panu, Panie Zdzisławie, hołd czcząc Pana pamięć minutą ciszy(...) Żegnamy dzisiaj nie tylko niezapomnianego Kierownika Dziekanatu, ale nade wszystko oddanego Przyjaciela wielu pokoleń pracowników i studentów naszej Uczelni. Nazwisko i osoba Pana Zdzisława Borosa kojarzą się z niezwykłą życzliwością i troskliwością jaką otaczał kolejne roczniki w czasie ich studiów. Potrafił pomóc rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane sprawy studenckie – te związane z nauką i te codzienne, życiowe” – mówił Rektor.

ŚP. Pan Zdzisław Boros spoczął na cmentarzu parafialnym w Tarchominie przy ul. Mehoffera w Warszawie.

Marta Wojtach

Rzecznik Prasowy