Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Prof. Roberto Romero z wizytą w WUM

Rektor prof. Mirosław Wielgoś spotkał się z prof. Roberto Romero jednym z największych ekspertów na świecie w zakresie porodu przedwczesnego. Prof. Roberto Romero to wybitny badacz i nauczyciel w dziedzinie diagnozy ciąż pozamacicznych, diagnozy prenatalnej, amniopunkcji i infekcji jako przyczyny porodu przedwczesnego i porażenia mózgowego.

Prof. Roberto Romero - Chief of the Perinatology Research Branch, Program and Division Director for Perinatal Research and Obstetrics in the Division of Intramural Research of NICHD/NIH jest także redaktorem naczelnym American Journal of Obstetrics & Gynecology oraz Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Pracował nad zrozumieniem mechanizmów choroby, przewidywania, zapobiegania i leczenia przedwczesnego porodu, oraz diagnozowania wad wrodzonych za pomocą ultradźwięków.

Prof. Roberto Romero wraz z prof. Mirosławem Wielgosiem wspólnie wezmą udział w 33. Kongresie Naukowym Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników „Zdrowa kobieta naszym celem i przyszłością”, który odbędzie się w dniach 13-15 września br. na PGE Narodowym w Warszawie.

1.jpg
2.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter