Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem na WUM

2 lutego br. w budynku Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM odbył się „Dzień Drzwi Otwartych”, w trakcie którego udzielano bezpłatnych porad z zakresu profilaktyki onkologicznej. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów XIX Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Wszystkie osoby, które uczestniczyły w inicjatywie, mogły skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji oraz badań przygotowanych przez: Zakład Dietetyki Klinicznej WUM, Zakład Żywienia Człowieka WUM, SKN Katedry i Kliniki Dermatologicznej WUM, Zakład Medycyny Genomowej WUM we współpracy z Ogólnopolskim Programem Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka „Badamy Geny”, Zakład Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskie-Curie.

W programie wydarzenia znalazły się m.in.: badanie składu ciała z omówieniem wyników; porady dotyczące żywienia w zakresie prewencji przeciwnowotworowej - na co warto zwrócić uwagę w diecie, jak przygotować zdrowy posiłek; propozycje przepisów na wartościowe przekąski; popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad ekspozycji ciała na słońce; porady dotyczące ochrony przeciwsłonecznej; promocja Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem "12 sposobów na zdrowie"; pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu - badanie smokolizerem; porady dla osób chcących rzucić palenie tytoniu. Podjęte działania miały uświadomić, jak ważna w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest zmiana stylu życia oraz wykonywanie badań profilaktycznych, które pozwala wykryć chorobę wcześniej, dając chorym szansę na wyleczenie.

Warszawski Uniwersytet Medyczny, włączając się w działania w ramach tzw. „białej soboty” odpowiedział na apel Polskiej Unii Onkologii – koordynatora Dnia Drzwi Otwartych na terenie całego kraju.

Przewodnim hasłem obchodów tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem jest APEL PUO i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, ponad podziałami i ponadresortowe intensywne działania na rzecz zapewnienia wszystkim chorym na nowotwory w naszym kraju - równego dostępu do europejskich standardów kompleksowej, koordynowanej i najwyższej jakości opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 r.

Fot. Wanda Widomska
Dział Fotomedyczny WUM

Światowe Dn _Walki z Rakiem_01.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_02.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_03.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_05.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_06.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_07.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_08.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_09.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_10.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_11.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_12.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_13.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_14.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_15.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_16.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_17.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_18.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_19.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_20.jpg
Światowe Dn _Walki z Rakiem_21.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter