Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Pierwszy Charytatywny Bal Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

1. Charytatywny Bal Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nami. W sobotę, 16 marca 2019 r. na Balu w hotelu Marriott bawiło się ponad 300 osób. Przedstawiciele świata medycyny, biznesu, rektorzy, absolwenci, pracownicy, stypendyści, studenci i sympatycy Uczelni spotkali się, by nie tylko doskonale bawić się w swoim towarzystwie, ale także zebrać pieniądze na wspólny, szczytny cel. Dzięki ludziom o wielkich sercach, darczyńcom dzieł sztuki pozyskano ponad 66 tys. zł. Wszystkie środki finansowe zebrane podczas Balu zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji.

Podczas Balu odbyła się aukcja prac artystycznych i loteria fantowa. Licytację przebojowo poprowadzili Rektor prof. Mirosław Wielgoś i Tomasz Kammel (prowadzący imprezę).

Gospodarze balu JMR rektor prof. Mirosław Wielgoś i Prezes Fundacji Małgorzata Kozłowska dziękując za wspólną zabawę, podkreślali efekt integracyjny spotkania i hojność darczyńców.

Uśmiech na twarzach, radość wspólnej zabawy i satysfakcja z efektów aukcji połączyła uczestników tego pełnego wrażeń wydarzenia. Niezapomnianych muzycznych przeżyć dostarczył Mateusz Krautwurst z zespołem.


Fundacja Rozwoju WUM

Fundacja Rozwoju WUM od 2017 roku z powodzeniem wspiera rozwój polskiej medycyny, pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami oraz prowadzi edukację zdrowotną. Dzięki pomocy finansowej naszej Fundacji, m.in. dzieci ze spectrum autyzmu są rehabilitowane według koncepcji Hallwick przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM. Fundacja wspiera również Uniwersytecką Poradnię Psychologiczną pomagającą studentom naszej Uczelni, a także współfinansuje wyjazdy wolontariuszy – studentów medycyny do Afryki, gdzie niosą pomoc potrzebującym. Zbudowana sukcesami dotychczasowych projektów, planuje ich kontynuację i rozwój w kolejnych latach. W planach Fundacji jest m.in. wsparcie infrastruktury naukowo-badawczej i dydaktycznej, m.in. Centrum Symulacji Medycznych.

Z sukcesami wracają z referencyjnych zagranicznych ośrodków naukowych stypendyści Fundacji. Od 2017 r. Fundacja przyznała 8 stypendiów (4 dla studentów, 4 dla doktorantów).

W skład Zarządu Fundacji wchodzą również prof. Małgorzata Olszewska z Katedry i Kliniki Dermatologicznej, prof. Jacek Szaflik - kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki. Przewodniczącym Rady Fundacji jest prof. Grzegorz Opolski - I Katedra i Klinika Kardiologii, a członkami dr Małgorzata Adamkiewicz, Iwona Węgrzyn-Bocheńska i prof. Krzysztof Zieniewicz - Katedra Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby. Honorowym Przewodniczącym Rady Fundacji jest prof. Andrzej Członkowski.

Wszystkim ofiarodawcom, fundatorom i uczestnikom serdecznie dziękujemy! Fot. Jacek Kamiński

fwum-009.JPG
fwum-010.JPG
fwum-017.JPG
fwum-022.JPG
fwum-066.JPG
fwum-102.JPG
fwum-107.JPG
fwum-118.JPG
fwum-127.JPG
fwum-129.JPG
fwum-131.JPG
fwum-132.JPG
fwum-154.JPG
fwum-163.JPG
fwum-169.JPG
fwum-182.JPG
fwum-182a.jpg
fwum-182b.jpeg
fwum-192.JPG
fwum-204.JPG
fwum-212.JPG
fwum-223.JPG
fwum-234.JPG
fwum-237.JPG
fwum-251.JPG
fwum-261.JPG
fwum-267.JPG
fwum-277.JPG
fwum-287.JPG
fwum-292.JPG
fwum-313.JPG
fwum-315.JPG
fwum-323.JPG
fwum-329.JPG
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter