Praca naukowa studentów naszej Uczelni zaprezentowana w trakcie "Digestive Disease Week"

W dniach 17-21.05.2019 w San Diego odbyła się 50 edycja największej konferencji gastroenterologicznej na świecie "Digestive Disease Week". W wydarzeniu abstrakt swojego autorstwa zaprezentowali studenci I Wydziału Lekarskiego WUM.

Grupa studentów V roku kierunku lekarskiego naszej Uczelni ze Studenckiego Koła Naukowego EUS WUM: Jacek Tatur, Marta Sznurkowska, Ewa Józefik, pod przewodnictwem dr hab. Michała Lipińskiego oraz prof. Grażyny Rydzewskiej z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit szpitala MSWiA, stworzyła abstrakt pt. "Rifaximin in selective digestive decontamination in acute pancreatitis- 9-years of retrospective clinical study".

Abstrakt, zaprezentowany na sesji plakatowej przez Jacka Tatura, wzbudził ogromne zainteresowanie lekarzy z całego świata obecnych na konferencji.