Nasz naukowiec we władzach Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych

Dr hab. Piotr H. Skarżyński, wykładowca w Zakładzie Niewydolności Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej WUM, wybrany został na audytora Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych (EFAS). Wyboru dokonano 24 maja br. w trakcie 14. Kongresu EFAS, który odbył się w Lizbonie.

Europejska Federacja Towarzystw Audiologicznych zrzesza członków z 35 krajów: audiologów, laryngologów i specjalistów od aparatów słuchowych. Celem działań Federacji jest umożliwienie wymiany informacji i doświadczeń w zakresie edukacji, szkoleń, oceny słuchu, badań przesiewowych i naukowych. Współpraca taka przynosi korzyści pacjentom z zaburzeniami słuchu, a także zachęca naukowców do dalszego współdziałania na polu badawczym.