Naukowcy WUM i UW z kolejnym mikrograntem

Dr Magdalena Łazarewicz – adiunkt z Zakładu Psychologii i Komunikacji Medycznej, II Wydziału Lekarskiego WUM oraz dr Aleksandra Winiarska - adiunkt z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW otrzymały mikrogrant na przygotowanie wniosku do konkursu POLNOR 2019.

Dofinansowaniem objęto prace, które będą prowadzone we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Nauki i Technologii (NTNU). Środki, które przekażą obie Uczelnie zostaną przeznaczone na dwie wizyty studyjne badaczy z NTNU na WUM/UW. Spotkania te posłużą opracowaniu propozycji projektowej zarówno na poziomie naukowym, jak i administracyjno-logistycznym. W ramach POLNORU 2019 naukowcy planują badania dotyczące zdrowia psychicznego i relacji społecznych młodzieży i młodych dorosłych w kontekście migracji edukacyjnych.

Po przygotowaniu wniosku naukowcy wystąpią o grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Anna Lisicka