Ogłoszenia dla pracowników

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Muzeoterapia

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza serdecznie na II Ogólnopolską Konferencję Naukową Muzeoterapia, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada w Kielcach.

Kluczowym założeniem konferencji jest diagnoza środowiska zajmującego się socjoterapeutyczną i psychoterapeutyczną metodą pracy w muzeach w Polsce. Skierowana jest ona do osób zaangażowanych w działania na rzecz zagrożonych wykluczeniem, które realizowały projekty związane z "otwieraniem kultury" w muzeach w Polsce oraz dla wszystkich zainteresowanych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia do konkursu Popularyzator Nauki 2019

Portal Fundacji Polskiej Agencji Prasowej: Nauka w Polsce i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają do udziału w kolejnej, 15. już edycji konkursu "Popularyzator Nauki".
Celem konkursu jest uhonorowanie osób, zespołów osób i instytucji, które popularyzują naukę wśród Polaków. Nagrodę uzyskują ci, którzy pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia br.

InnoHub: senior (w) przyszłości

Inkubator UW zaprasza na premierowy InnoHub: senior (w) przyszłości, który odbędzie się w dniach 15-16 listopada br. Pierwsza edycja poświęcona będzie problemowi starzejącego się społeczeństwa, wyzwaniom, które to za sobą niesie, życiu seniorów oraz temu, jak można je ulepszyć.

Nasze społeczeństwo się starzeje - to niezaprzeczalny fakt. Jak zatem odnaleźć się w rzeczywistości, która niebawem dotknie i nas? Jak sprawić, żeby była ona dostosowana do wszystkich - niezależnie od wieku, wykształcenia czy miejsca zamieszkania? Co można zrobić, by seniorom po prostu żyło się lepiej? Wszystkie te problemy będzie można rozwiązać podczas InnoHubu.

Wystawa Movember

Do 15.11 listopada w Centrum Dydaktycznym WUM można oglądać wyjątkową wystawę Movember, przygotowaną przez IFMSA Poland - Oddział Warszawa.

Wystawa jest połączona z akcją "Movember", podczas której w listopadzie wszyscy zapuszczają wąsy. Wąsy jako symbol męskości mają prowokować do dyskusji o profilaktyce zdrowotnej wśród mężczyzn i zadbania o swoje zdrowie. Wystawę tworzą obrazy o ogromnych walorach estetycznych i edukacyjnych, związane tematycznie z chorobami męskiego układu płciowego, powstałe ze skanów preparatów histopatologicznych - zazwyczaj niedostępnych dla osób niezwiązanych z patomorfologią - pozyskane z archiwum Zakładu Patomorfologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Poprzez wydarzenie IFMSA Poland - Oddział Warszawa chce uświadomić odbiorców, że nowotwory to grupa zmienionych komórek organizmu, a przy wczesnym wykryciu zmian lekarze mogą podjąć z nimi skuteczną walkę.

"Cancer Fight Research Club"

On Thursday November 7th Mossakowski Medical Research Centre (Polish Academy of Sciences) is starting a second season of weekly/biweekly Ochota Campus lecture series "Cancer Fight Research Club" at  Pawińskiego 5, main lecture hall D204, at 14.00.

The series is aimed at bringing together well known and young clinicians and scientists to discuss progress and problems of the moden experimental oncology. Lectures are open to students, PhD students, medical doctors, patients, scientists and everyone interested in the modern cancer research. After each lecture there will be an opportunity do discuss with the speaker and other participants by a coffee/tea/sweets.  

More information: Twitter (https://twitter.com/FightCancerClub) or Facebook (https://www.facebook.com/CancerFightResearchClub/).

 

Konferencja w ramach We Value Food

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na konferencję organizowaną w ramach projektu We Value Food.

Potrzeba dokonywania lepszych wyborów żywieniowych przez konsumentów nigdy nie była większa – społeczeństwo w Polsce i całej Europie boryka się z poważnymi problemami związanymi z chorobami związanymi z nieprawidłowym żywieniem (takimi jak otyłość, nadciśnienie czy cukrzyca), marnotrawieniem żywności i degradacją środowiska naturalnego.

Celem konferencji jest pokazanie, jak biznes i edukacja mogą wspólnie tworzyć kierunki działań dla nowego pokolenia konsumentów żywności. Przedstawiciele nauki, biznesu oraz edukacji podzielą się podczas niej swoją wiedzą i doświadczeniem. Jak edukacja może korzystać z doświadczenia biznesu? Co biznes może wnieść do edukacji?

Wydarzenie stanowi konferencję-satelitę dla dwudniowej międzynarodowej konferencji „First We Value Food Conference: Increasing Engagement with Next Generation Consumers".

Kiedy: 2 grudnia 2019
Gdzie: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, Warszawa, sala 254

Wstęp bezpłatny, konieczna rejestracja – aby się zarejestrować, należy zgłosić swój udział pod adresem wevaluefood@uw.edu.pl

Więcej: http://psych.uw.edu.pl/2019/10/16/konferencja-wevaluefood-edukacja-zywi…

TEDxWUM - aspire to inspire!

Pierwsza edycja konferencji TEDx na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym przed nami!

17.11.2019 r. w Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. ks. Trojdena 2a odbędzie się TEDxWUM: ''aspire to inspire''! Celem wydarzenia jest rozprzestrzenianie wyjątkowych pomysłów oraz stworzenie przestrzeni do odkrywania nowych idei. 9 prelegentów ze świata medycyny, technologii, szeroko pojętej nauki oraz sportu, wygłosi swoje inspirujące przemówienia i podzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą!

Lista prelegentów: https://www.tedxwum.com/Prelegenci.html

TEDx WUM honorowym patronatem objął Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosław Wielgoś.

Więcej informacji na stronie: https://www.tedxwum.com