Wykorzystanie technik mobilnych w prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych

Naukowa Fundacja Polpharmy otwiera konkurs pt.:  Wykorzystanie technik mobilnych w prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Konkurs skierowany jest do twórców technik mobilnych, które mogą skutecznie wspierać prewencję, diagnostykę lub leczenie chorób cywilizacyjnych w zakresie:

a)      wpływu na redukcję czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych i/lub

b)     wpływu na chorobowość i/lub

c)      udziału w postawieniu rozpoznania i/lub

d)     wpływu na rokowanie i/lub

e)     wpływu na przestrzeganie przez pacjenta zalecanej terapii i/lub

f)       symulacji procesów chorobowych i wsparciu przy wyborze i monitorowaniu  procesu leczniczego i/lub

g)      wpływu na edukację pacjentów i/lub lekarzy oraz

h)     wpływu na efektywność kosztową terapii, prewencji lub diagnostyki.

Ważna jest też ich użyteczność/łatwość używania przez pacjenta.

Zgłoszenia techniki mobilnej na konkurs będą przyjmowane w terminie od 1 września do 15 grudnia 2018 r. pod adresem techniki.mobilne@polpharma.com Regulamin konkursu i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Fundacji: www.polpharma.pl/fundacja pod zakładką Konkurs na techniki mobilne. Zgłoszenia złożone po terminie lub niezgodnie z regulaminem nie będą rozpatrywane.

W konkursie wyłonionych zostanie trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne na rozwój projektów. Fundacja przewiduje również organizację spotkania twórców technik mobilnych z potencjalnymi inwestorami.

Zapraszamy do konkursu wszystkich – naukowców, twórców, programistów – którzy dzięki swoim nieszablonowym pomysłom chcieliby mieć swój wkład w opiekę nad polskimi pacjentami. Liczymy na dalszy rozwój technologii w służbie zdrowia i jako Naukowa Fundacja Polpharmy chcemy wspierać innowatorów w realizowaniu ich pomysłów.

Naukowa Fundacja Polpharmy założona w 2001 roku przez Polpharmę SA jest jedną z największych w kraju organizacji finansujących projekty badawcze realizowane przez polskich naukowców. Misją Fundacji jest wspieranie rozwoju nauk medycznych i farmaceutycznych. Działalność statutowa Fundacji jest w całości finansowana z budżetu Polpharmy.

Osoba do kontaktu w sprawie powyższego konkursu:

Adam Rowicki, Dział Wsparcia Projektów WUM, tel. 022 572 07 20, e-mail: adam.rowicki@wum.edu.pl